FARE İLAÇLAMA

Aktif İlaçlama Logo

Fare nedir?: Kemiriciler (rodentia) takımının myomorpha alt takımından, başta ev faresi olmak üzere çok sayıda küçük memlinin ortak adıdır.

Özellikleri: Çok hızlı kaçabilen ve çok hızlı yürüyen hayvanlardır, yeryüzünün bütün karalarına dağılmışlardır. Yanaklarından omuzlarına kadar inen küçük astarlı iki dış çene keseleri vardır. Fareler bu keselerde yiyecek taşırlar. Kıvrık kesici dişlerini sert toprak ve taşları yerinden oynatmak için kullanır.

Zararları ve yararları: Tarlalara, ambarlara ve evlere dadanarak insanın besin kaynaklarına ortak olurlar. Depolanmış yiyecekleri ve malzemeleri tüketen, her çeşit gereci, elektrik kablolarını kemirip yangına sebep olan, hatta hantavirüs, tifüs, veba gibi salgın hastalıkları taşıyıp bulaştıran zararlılardır. Yiyecek bulamadıklarında evcil hayvanlara saldırırlar. Ancak birçok yabani hayvanın en önemli besinlerinden biri olan fareler bu yönleriyle doğal dengeyi koruyan hayvanlardır.

Fare nasıl ilaçlanır?: Fare ile mücadele için en tesirli olan zehir yöntemiyle yapılır. Bunun için rodentisit denilen zehirler kullanılır. Bireysel yapılan ilaçlamalar başarısız olmakla beraber daha fazla üremesine ve çevredeki çeşitli canlılarla beraber en önemlisi çocukların zehirlenmesine sebep olabilir. Bu nedenle fare ilaçlaması profesyonel ve uzman firmalara yaptırılmalıdır.

Aktif ilaçlama

Fare ilaçlamasında kesin ve profesyonel çözüm için “Aktif İlaçlama” arayın.

0 216 673 42 85

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

  Hakkında

  İşinin ehli ve profesyonel ziraat mühendisleri tarafından sağlıklı, güvenilir, disiplinli, titiz ve %100 garantili ilaçlama için bizi arayın! 0 216 673 42 85 / 0 505 688 21 76

  RSS

  Subscribe Via RSS

  • Subscribe with Bloglines
  • Add your feed to Newsburst from CNET News.com
  • Subscribe in Google Reader
  • Add to My Yahoo!
  • Subscribe in NewsGator Online
  • The latest comments to all posts in RSS

  Meta

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogcu bunu beğendi: